Rezerwacje

Home / Rezerwacje

Rezerwacje on-line (proszę wcisnąć, aby przejść od razu) 

 

(przed dokonaniem rezerwacji prosimy przeczytać regulamin, dokonanie rezerwacji oznacza jego akceptację)

 

 

UWAGA ROWERZYŚCI, drodzy Państwo, gorąca prośba !!!

 

Zgłaszajcie jak najwcześniej zamiar przeprawy oraz róbcie rezerwacje z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, szczególnie gdy płyniecie w jedną stronę !!!

 

Już były momenty, kiedy mało brakowało, a część z Was zostałaby na brzegu, natomiast gdy mamy prawie komplet pasażerów, nagłe zgłoszenie przez internet 12 rowerów kiedy statek już dopływa i za chwilę będzie odchodził, powoduje bardzo duże problemy, szczególnie jeżeli ktoś nie przeczytał regulaminu lub wcześniej nie płynął.

 

Bardzo prosimy, nie wykorzystujcie faktu, że z przyczyn technicznych rowery są ładowane przez załogę jako pierwsze, do wywodzenia z tego jakiegoś przywileju wsiadania przed innymi – o ile w normalnych warunkach nie ma to większego znaczenia, o tyle gdy statek jest prawie pełny, tego typu oczekiwania ze strony rowerzystów (szczególnie tych, którzy zjawiają się w ostatniej chwili), są zupełnie nieuzasadnione, bo pasażerowie są zapraszani przez załogę na pokład w kolejności rezerwacji.

 

Robimy co możemy, aby jak najsprawniej przewozić wszystkich naszych pasażerów, statek pomiędzy rejsami stoi przy nabrzeżu 5-7 minut, w tym czasie wysiada z niego często 50+ pasażerów i tuzin albo więcej rowerów, na brzegu czeka na rejs drugie tyle osób, często też z rowerami, a po drugiej stronie Zalewu za chwilę będzie to samo – rezerwując bilet przez internet akceptujecie Państwo regulamin i informacje ogólne, a jednym z elementów jest np. WYMÓG zdjęcia sakw z roweru ZANIM zostaniecie Państwo zaproszeni do podjechania rowerem do trapu oraz informacja, że pasażerowie są zapraszani na pokład w kolejności rezerwacji.

 

W wypadku jakichś problemów, ostateczna decyzja co do sposobu działania należy oczywiście do kapitana statku, ale proszę pamiętać, że jego decyzje oparte są o paradygmat bezpieczeństwa, sprawności i szybkości, a nie o dzielenie włosa na czworo.

 

Informacje ogólne:

 

1. Na każdą wycieczkę jest maksymalnie 75 miejsc i wszystkie są objęte systemem rezerwacji;

2. Osoby z rezerwacjami na wycieczkę mają pierwszeństwo przy wejściu na statek przed innymi osobami pod warunkiem przybycia na przystanek najpóźniej w momencie zapraszania ich na pokład, zaś rowerzyści dodatkowo pod warunkiem braku wtedy sakw na rowerach (!!!)uwaga, proszę traktować to bardzo poważnie, bo w takim wypadku pierwszeństwo wygasa podobnie jak w wypadku spóźnienia i przechodzi się na koniec kolejki, zaś w wypadku rowerzystów może się wtedy zdarzyć i tak, że po zaokrętowaniu wszystkich pozostałych osób, nie będzie już jak wziąć roweru na pokład, za co nie ponosimy odpowiedzialności – zasada ta bierze się stąd, że jeżeli jest bardzo duże obłożenie statku i dużo rejsów do zrobienia, po prostu nie ma fizycznie czasu na oczekiwanie aż ktoś zapraszany dopiero zacznie zdejmować sakwy z roweru, blokując w tym czasie wsiadanie innym pasażerom: kiedy na statku jest luz, to można machnąć ręką i przymknąć oko, ale jeżeli jest dużo osób, zasada ta musi być przez załogę bezwzględnie przestrzegana !!! 

3. Rowery, o ile mają zdjęte sakwy, są ładowane przez załogę na pokład na początku przyjmowania pasażerów w kolejności rezerwacji “rowerowych” (bo potem może być to niemożliwe), ale ich właściciele co do zasady są zapraszani w kolejności rezerwacji odnoszącej się do wszystkich pasażerów;

4. W zależności od programu wycieczka obejmuje przejazdy, w tym “tramwajem wodnym”, ale nie obejmuje konkretnego miejsca siedzącego na statku ani takiego nie gwarantuje, gdyż na statku są 33 miejsca siedzące w salonie i 21 miejsc siedzących na pokładzie słonecznym oraz 21 miejsc stojących. Gwarancja miejsca siedzącego dotyczy wyłącznie autobusów;

5. Prosimy pamiętać, że nie wysyłamy żadnych potwierdzeń, bo przecież zasadniczo nikt na urlop nie jedzie z drukarką, dlatego też pasażerowie są przez załogę zapraszani na rejs w kolejności rezerwacji zgodnie z danymi wpisanymi w trakcie rezerwowania w polu “nazwisko”, stąd też, jeżeli nie chcą Państwo aby Państwa nazwisko było wyczytywane publicznie, prosimy o podanie dowolnego hasła które je wtedy zastąpi – prosimy pamiętać, że będzie wyczytywane publicznie; 

6. Kapitan statku ma prawo odmowy przewiezienia każdego pasażera oraz obowiązek odmowy wpuszczenia na pokład osób w następujących i zbliżonych wypadkach:
– Pasażer lub Pasażerowie są pod wpływem alkoholu lub środków odurzających;
– Pasażer lub Pasażerowie strojem, zachowaniem lub obecnością mogą wzbudzać odrazę wśród innych pasażerów;
– Pasażer lub Pasażerowie zachowują się w sposób naruszający dobre standardy kulturalnego zachowania;

7. Prosimy o zapoznanie się z “Zasadami rezerwacji” zawartymi tutaj

 

Wszelkie informacje są dostępne pod tel.: 510 96 27 25, w godz. 08:00 – 19:00.

 

UWAGA użytkownicy:

    •     – SANTANDER Bank
    •     – iPKO
    •     – ING

Od początku czerwca 2021 przy płatnościach BLIK oraz e-przelewem, systemy tych banków zazwyczaj prawidłowo realizują transakcję i otrzymujemy wtedy o niej automatyczne potwierdzenie w systemie finansowym, ale zarazem do przeglądarki osoby dokonującej rezerwacji wysyłany jest niekiedy błędny komunikat informujący o jej odrzuceniu, a dodatkowo właściciel rachunku czasem nie dostaje informacji o jego obciążeniu (informację taką bank potrafi przesłać do właściciela rachunku dopiero następnego dnia). W efekcie są osoby próbujące płacić dwa razy, lub – co gorsza – rezygnujące i nie przychodzące na statek, choć zamówione przez nich bilety czekają.

Ponieważ rzecz jest całkowicie poza nami, a problem dotyka Państwa i nas, bardzo prosimy klientów tych banków o kontakt telefoniczny z nami (tel.: 510 96-27-25) po dokonaniu rezerwacji i pojawieniu się komunikatu o jej odrzuceniu – sprawdzimy ręcznie i nie będzie problemów. W innym wypadku nie możemy przyjmować reklamacji z tego tytułu, bo z naszego punktu widzenia zamówienie zostało poprawnie złożone, transakcja została normalnie wykonana, bilety dla Państwa zamówione itd., a nie mamy jak odróżnić tego, czy ktoś dodatkowo robi rezerwację dla znajomych lub rodziny, czy też jest to efekt błędu.

 

Regulamin

 

Rezerwacje on-line